Samenwerking tussen Pro Patria en United Cheers Cheerleaders

Samenwerking tussen Pro Patria en United Cheers Cheerleaders

GV Pro Patria en de United Cheers Cheerleaders hebben elkaar gevonden gaan met elkaar samenwerken. Sinds de zomervakantie trainen de cheerleaders wekelijks in de turnzaal van Pro Patria in de Noordwesterhal. Een initiatief van het CDA Zoetermeer zorgde ervoor dat de verenigingen samen kwamen en elkaar konden helpen. 

Niet de juiste zaal
De United Cheers hebben zich in 2012 en 2013 fanatiek beziggehouden met de stuntcategorie van het Cheerleading. Na het behalen van de Nederlandse titel op het NK in 2012, een tweede en derde plek op het Europese kampioenschap en deelname aan het Wereldkampioenschap in Amerika, werd het niveau van de United Cheers hoger en hoger.  Omdat de trainingslocatie van de cheerleaders niet over de juiste faciliteiten beschikte, bleek het doortrekken van die stijgende lijn onmogelijk. Hoe moeilijker de stunts werden, hoe gevaarlijker het werd. Na een ernstige valpartij van één van de flyers waren de cheerleaders genoodzaakt om te stoppen met stunten, totdat ze een goede zaal met matten hadden gevonden.

Bijeenkomst voor sportbesturen
In april 2016 organiseerde het CDA Zoetermeer een bijeenkomst voor alle sportverenigingen in Zoetermeer. Het doel van deze bijeenkomst was om de verschillende verenigingen kennis met elkaar te laten maken en eventuele problemen in kaart te brengen. Op deze manier kon er gekeken worden of verenigingen elkaar hierin misschien konden helpen. Voor de United Cheers en GV Pro Patria kwam die bijeenkomst als geroepen. De besturen van beide verenigingen kwamen met elkaar in contact en sinds 7 september zijn de cheerleaders wekelijks in de turnzaal van de Noordwesterhal te vinden.

‘Al veel verbetering bij de meiden’
De turnzaal van GV Pro Patria is een waar paradijs voor United Cheers. ,,We kunnen zoveel meer in deze zaal, hier kunnen we onszelf veel verder ontwikkelen,” aldus voorzitter Kim Ploeg van United Cheers. ,,Deze zaal heeft de ideale faciliteiten om te stunten en om onze tumbling te trainen. We trainen er nu anderhalve maand, maar ik zie al heel veel verbetering bij de meiden.” Ook onze vicevoorzitter Fred van Puffelen is erg blij met de samenwerking. ,,Het beste uit jezelf halen is een instelling die behoort tot het cultureel erfgoed van Pro Patria en daarvoor heb je een goede trainingsaccommodatie nodig. De turnhal van onze vereniging past bij de ambities van de United Cheers en biedt hen die mogelijkheid.” Van Puffelen vervolgt: ,,Deze samenwerking past bij de doelstelling van GV Pro Patria om zich te willen verbinden aan sportverenigingen en opleidingsinstituten in de regio. Met deze samenwerking denken we  een partner gevonden te hebben die complementair is aan de vele facetten van de gymsport die onze vereniging aanbiedt.”

Stuntteam
Na drie jaar pakt het showteam van de United Cheers het stunten dus weer op. Met de doorstroming van oude Jaguars, het juniorenteam van de United Cheers, hebben ze nu een veelbelovend stuntteam bij elkaar. Er is altijd plek voor meer meiden. Het UC-stuntteam is op zoek naar meiden die lenig en sterk zijn, en
mogelijk al een dans- of turnachtergrond hebben.